مقاله  اثرات استرس گرمایی در نیمچه های گوشتی شامل 19 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از تحقیق های جامع و کامل در مورد  اثرات استرس گرمایی در نیمچه های گوشتی می باشد و دارای منابع معتبر می باشد

مقدمه:

استرس گرمایی یکی از عواملی است که به دلیل ایجاد ضررو زیان مالی ناشی از کاهش عملکرد طیور و افزایش تلفات ، می تواند به عنوان یک مشکل جدی برای پرورش دهندگان طیور مورد توجه قرار بگیرد . علاوه بر به کار گیری روش های مناسب مدیریتی به منظور کاهش درجه حرارت محیط پرورش از قبیل تغییر سیستم پرورش از فضای باز به سالن های مجهز و بهبود و اصلاح جیره های غذایی ، نکته ای که توجه به آن حائز اهمیت است به حداقل رساندن اثرات شدید استرس گرمایی بر روی پرنده است . استفاده از مکمل های خوراکی حاوی الکترولیت ها از قبیل بیکربنات سدیم و کلرید پتاسیم می توا ند به عنوان یک روشی برای تصحیح سطوح کاهش یافته دی اکسید کربن ، بیکربنات و پتاسیم خون در پرندگانی که از استرس گرمایی رنج می برند ، به کار رود.

به طور کلی پرندگان زمانی دچار استرس گرمایی می شوند که بدن آنها در ایجاد تعادل بین حرارت تولید شده از بدن دچار مشکل شود.

با توجه به اوضاع و شرایط آب و هوای کشور ما در اکثر نقاط و در فصول گرم حرارت محیط چند ماه در سال بالاتر از حد مورد نیاز در مرغداری است ، مرغداران بایستی با به کارگیری روش هایی از بالارفتن درجه حرارت در سالن ها جلوگیری نمایند تا استرس حرارتی در سالن ها ایجاد خسارت نکند و یا به عبارتی دیگر ضایعات وارده به حداقل برسد . استرس حرارتی از مهمترین استرس های فیزیولوژیکی و محیطی است که مانند عوامل استرس زای دیگر مثل گرد و غبار ، واکسن ، سرو صدا و نامطلوب بودن تهویه ، نارسایهای تغذیه ای و … سبب بر هم خوردن روابط موزون بیولوژیکی ارگانیزم موجود زنده شده و سبب تغییر در عادت و رفتار آنها و تاثیر بر روی کیفیت و کمیت تولید می گردد. مرغ برای حفظ فعل و انفعالات بدن بدون تغییرات مهم در ارگانیزم به حرارت ۵/۲۴-۵/۱۶ درجه سانتی گراد نیاز دارد که اصطلاحاَ حرارت اپتیموم و چهار چوب حرارتی خنثی می نامند.  در دمای پایین تر از محدوده مذکور متابولیزم بده فشرده تر شده و مصرف غذا بالا می رود که تخریب ضریب تبدیل غذایی از پی آمدهای آن است .

در دمای بالاتر ، بر حسب شدت ، فرکانس تنفسی شدیدتر می شود ، اشتها کمتر می گردد و تشنگی بیشتر می شود ، در نتیجه تجمع مرغ در اطراف آبخوری ها و هواکش ها بیشتر می شود ، تعداد تنفس افزایش می یابد ، میزان رشد روزا نه و مصرف غذا کاهش می یابد . تخم مرغ کم شده و اندازه آن کوچک و پوسته آن نازک می شود ، تولید اسپرم و خاصیت  جوجه در آوری کم می شود ، درصد تلفات بالا می رود و حتی عوارض ظهور بیماری و کانی بالیسم ظاهر می گردد.

 

۱- کاهش مصرف غذا و در نتیجه کاهش رشد :

نیاز به ا نرژی در نیمچه های گوشتی با ا فزا یش دما کاهش یافته و متعاقب آن مصرف غذا کم می شود که منجر به کاهش در یافت پروتئین ، اسید های آمینه و سایر مواد مغذی شده و رشد کاهش می یابد .

بر اساس یک تحقیق ، معلوم شده نیمچه های پرورش یافته در شرایط استرس حرارتی ( دمای ۳۰ در جه سانتیگراد و رطوبت نسبی ۷۴ % ) نسبت به گروه شاهد ۴۸% مصرف غذا و ۵۳ % افزایش وزن کمتری داشتند . گزارش گردیده که افزایش وزن نیمچه های گوشتی در دمای ۲۱ درجه از۸-۴ هفتگی ، ۱۲۲۵ گرم بود و در دمای ۲۶ درجه به    ۱۰۸۷ گرم کاهش یافت که بیشتر به علت کاهش نیاز به ا نرژی بود . این ارتباط را به صورت فرمول زیر می توان محاسبه کرد .

ME = 1690 – ۲٫۱ T

ME   :  ا نرژ ی قابل متابولیسم مورد نیاز بر حسب کیلوژول در روز

T      : درجه حرارت محیط بر حسب درجه سانتی گراد

جهت دانلود متن کامل مقاله  اثرات استرس گرمایی در نیمچه های گوشتی کلیک نمایید